Разлика помеѓу преработките на „Тарту“

Одземени 10 бајти ,  пред 1 месец
с
→‎top: Исправено име на предлошка, replaced: знамеикона image → Знаменце
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (18))
с (→‎top: Исправено име на предлошка, replaced: знамеикона image → Знаменце)
| subdivision_name = {{flagu|Естонија}}
| subdivision_type1 = [[Окрузи во Естониа|Округ]]
| subdivision_name1 = {{знамеикона imageЗнаменце|Tartumaa lipp.svg}} [[Тарту (округ)|Тарту]]
| established_title = Првпат населен
| established_date = 5. век