Разлика помеѓу преработките на „Договор од Карловци“

с
→‎top: Исправено име на предлошка, replaced: знамеикона image → Знаменце
с (→‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: {{flag| → {{знаме| (5))
с (→‎top: Исправено име на предлошка, replaced: знамеикона image → Знаменце)
 
* {{знаме|Republic of Venice}}
* {{знаме|Papal States|old}}
* {{знамеикона imageЗнаменце|Flag of Russia.svg}} [[Царство Русија]]
| ratifiers = <!-- format this as a bullet list -->
| depositor = <!-- OR: -->