Разлика помеѓу преработките на „Големо босанско востание“

с
→‎top: Исправено име на предлошка, replaced: знамеикона image → Знаменце (2)
с (Јазично подобрување, replaced: лидер → водач (3))
с (→‎top: Исправено име на предлошка, replaced: знамеикона image → Знаменце (2))
 
| status =
| combatant1 = {{знаме|Ottoman Empire}}
| combatant2 = {{знамеикона imageЗнаменце|Flag of Bosnia (1831-1832).svg}} [[Босански вилает|Босанци]]
| combatant3 =
| commander1 ={{знамеикона|Ottoman Empire}}[[Мехмед Рашид Паша]]<br />{{знамеикона|Ottoman Empire}} [[Али Паша Ризванбеговиќ]]
| commander2 ={{знамеикона imageЗнаменце|Flag of Bosnia (1831-1832).svg}} [[Хусеин Градишчевиќ]]
| commander3 =
| units1 =