Голема турска војна: Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Исправено име на предлошка, replaced: знамеикона image → Знаменце (5)
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: {{flag| → {{знаме| (4))
с (→‎top: Исправено име на предлошка, replaced: знамеикона image → Знаменце (5))
* {{знамеикона|Kingdom of Croatia (Habsburg)}} [[Кралство Хрватска]]
* {{знаме|Spain|1506|name=Spanish Empire}}
* {{знамеикона imageЗнаменце|Roman (Orthodox Christian) Merchant Flag 1453-1793.svg}} Српски востаници
* {{знамеикона imageЗнаменце|Latin (usually Albanian) Merchant Flag 1453-1793.svg}} Албански востаници
* {{знамеикона imageЗнаменце|Graeco-Ottoman ensign.svg}} Грчки востаници
* {{знамеикона imageЗнаменце|Roman (Orthodox Christian) Merchant Flag 1453-1793.svg}} Бугарски востаници
* {{знамеикона imageЗнаменце|Roman (Orthodox Christian) Merchant Flag 1453-1793.svg}} Македонски востаници
|combatant2 = {{plainlist}}
* {{знаме|Ottoman Empire|1453}}