Разлика помеѓу преработките на „Бела армија“

Одземени 10 бајти ,  пред 1 месец
с
→‎top: Исправено име на предлошка, replaced: знамеикона image → Знаменце
с (→‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: {{flag| → {{знаме|)
с (→‎top: Исправено име на предлошка, replaced: знамеикона image → Знаменце)
 
|next=[[Бели емигранти]]
|allies=[[Сојузници од Првата светска војна]]
|opponents={{знаме|Soviet Union}}<br>{{знамеикона|Republic of China|1912}}<br>{{знамеикона imageЗнаменце|Red flag.svg}} неколку [[комунистички земји]] и движења
|battles= [[Руска граѓанска војна]])
}}