Разлика помеѓу преработките на „Жртви во Втората светска војна“

с
→‎Вкупно жртви: Исправено име на предлошка, replaced: знамеикона image → Знаменце
с (→‎Вкупно жртви: Замена со македонско име на предлошка, replaced: {{flag| → {{знаме| (36))
с (→‎Вкупно жртви: Исправено име на предлошка, replaced: знамеикона image → Знаменце)
 
|align=left|'''Британска Индија''' || 378,000,000 || 87,000 || 1,500,000<br>до 2,500,000 || 1,587,000<br>до 2,587,000 || {{ntsh|0.68}} (0.42 до 0.68)
|-
|align=left|{{знамеикона imageЗнаменце|Naval flag of Iran 1933-1980.svg}} '''[[Иран|Iran]]''' || 14,340,000 || 200 || ||200 || {{nts|0.00}}
|-
|align=left|{{знамеикона|Iraq|1924}} '''[[Кралството на Ирак|Iraq]]'''''' || 3,698,000 || 500 || || 500 || {{nts|0.01}}