Разлика помеѓу преработките на „Руска револуција“

с
→‎top: Исправено име на предлошка, replaced: знамеикона image → Знаменце
с (→‎Преглед: Правописна исправка, replaced: Австро-Унгарија → Австроунгарија)
с (→‎top: Исправено име на предлошка, replaced: знамеикона image → Знаменце)
 
| status =
| combatant1 = {{знаме|Russian Empire}}
| combatant2 = {{знамеикона imageЗнаменце|Flag of Russia.svg}} [[Привремена руска влада]]
| combatant3 = [[File:Socialist red flag.svg|border|22px]] [[Петроградски совет]]<br>[[File:Socialist red flag.svg|border|22px]] [[Комунистичка партија на Советскиот Сојуз|Болшевици]]
| commander1 = {{знамеикона|Russian Empire}} [[Николај II (Русија)|Николај II]]