Разлика помеѓу преработките на „Битка кај Сентготард (1664)“

с
→‎top: Исправено име на предлошка, replaced: знамеикона image → Знаменце
с (→‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: {{flag| → {{знаме|)
с (→‎top: Исправено име на предлошка, replaced: знамеикона image → Знаменце)
{{знаме|Holy Roman Empire}}<br />
* {{знамеикона|Saxony}} [[Саксонија]]
* {{знамеикона imageЗнаменце|Brandenburg_Wappen.svg}} [[Бранденбург-Прусија]]
* {{знамеикона|Bavaria}} [[Баварија]]
* [[Податотека:Coat of arms of Baden.svg|22px]] [[Баден-Баден]]