Разлика помеѓу преработките на „Новак Ѓоковиќ“

Додадени 2 бајти ,  пред 6 месеци
ажурирано
(→‎2020 година: дополнување)
(ажурирано)
| заработено пари = [[Долар|$]] 134.684.000
* <small>&nbsp;[[Open Era tennis records – men's singles#Prize money|најмногу во историјата на тенисот]]</small>
| синглови = 872–182934–192 (82,79%)
| титули во синглови = 7581
| место во синглови = Бр. '''1''' (4 јули 2011 година)
| моментен ранг = Бр. '''1'''
| Финални турнири = '''П''' (2008, 2012, 2013, 2014, 2015)
| Олимписки игри = бронзен медал (2008)
| двојки = 52–6755–72 (43,7%)
| титули во двојки = 1
| место во двојки = Бр. 114 (30 ноември 2009 година)
| моментен ранг = Бр. '''159155'''
| екипни настапи = '''П''' (Дејвис куп, 2010)
| надоградено на = 1723 августноември 20192020
}}
 
172

уредувања