Разлика помеѓу преработките на „Eric Clapton (албум)“

Додадени 2 бајти ,  пред 5 месеци
ситна поправка
с (→‎Втора страна: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Cite web → Наведена мрежна страница)
(ситна поправка)
* Џим Прајс - [[труба]]
* Боби Кис - [[саксофон]]
* ТексТекст Џонсон - [[удиралки]]
* Бони Бремлит - вокали
* Рита Кулеџ - вокали
Анонимен корисник