Јован Јованов: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 3 години
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Уредување од мобилен извршник Уредување од прилогот за Андроид
Ред 12:
 
== Образование ==
Јованов завршил средно училиште во [[СУ „Илија Николовски Луј“ - Скопје|СУ „Илија Николовски Луј“ во Скопје]], завршил музичка академија на Факултет за музичка уметност во Скопје и студира на Филмската Школашкола во Лос Анџелес.
 
== Кариера ==