Разлика помеѓу преработките на „Јован Јованов“

Додадени 32 бајти ,  пред 9 месеци
с
нема опис на уредувањето
с
 
=== Студио за снимање и издавачка куќа „Јованов рекордс“ ===
Во 2001 година, Јованов го отворил сопственото студио за снимање „Јованов рекордс“. Тој соработувал со многу познати музичари од [[Балкански Полуостров|балканскиот регион,]] вклучувајќи ги [[Тоше Проески]], [[Емина Јаховиќ]], [[Ламбе Алабаковски]], [[Адријан Гаџа]], [[Слаткаристика]], [[Тони Зен]], [[Елвир Мекиќ]], Бојан Маровиќ, Слаџа Делибашиќ, [[Next Time]], [[Влатко Илиевски]] и [[Викторија Лоба]]. Во 2007 година, тој ја отворил својата издавачка куќа „Јованов рекордс“. Неговата компанија работела со промоција на нови уметници и нивно планирање на кариерата. Тој станал менаџер на [[Елвир Мекиќ]], Слаткаристика, Тони Зен и Next Time.
 
=== Уметничка кариера (2004-2009) ===
Global Music Records е меѓународна издавачка куќа основана од македонско-канадскиот наградуван продуцент Јован Јованов, добро познат како Џеј-џеј. Заедно со неговиот брат Иван Јованов IWAYO се главните продуценти на издавачката куќа. <ref name=":1">{{Наведена мрежна страница|url=https://www.globalmusicrecords.com/|title=Global Music Records - Record Label}}</ref>
 
Јован Јованов го основал Global Music Records, со првично име Јованов рекордс во 2001 година. Глобал мјузик рекордс соработувал со многу познати пејачи од Европа како [[Слаткаристика]], [[Адријан Гаџа]], [[Елвир Мекиќ]], Иван Јованов Iwayo, [[Симона Попоска]], Викторија Лоба итн.<ref name=":1">{{Наведена мрежна страница|url=https://www.globalmusicrecords.com/|title=Global Music Records - Record Label}}</ref>
 
=== Global Music Entertainment Corp - Торонто, Канада (2017 - денес) ===
|-
| Олабави мене
| [[Слаткаристика]]
| Текстописец, продуцент на музика, Миксање
| 6.200.000 +
|-
| Дими amам
| [[Слаткаристика]] во дует со [[Ферус Мустафов]] и Тајзи
| Текстописец, продуцент на музика
| 5.000.000 +
|-
| Да полетам
| [[Слаткаристика]]
| Текстописец, продуцент на музика, Миксање
| 3.700.000 +
|-
| Шопинг
| [[Слаткаристика]]
| Текстописец, продуцент на музика, Миксање
| 2.500.000 +
|-
| Класика
| [[Слаткаристика]]
| Текстописец, продуцент на музика, Миксање
| 2.300.000 +
|-
| Добро да е
| [[Слаткаристика]] ft. Ивеао
| Текстописец, продуцент на музика
| 2.100.000 +
5

уредувања