Разлика помеѓу преработките на „Јовица Тасевски - Етернијан“

нема опис на уредувањето
с (Замена со тековно име на предлошката, replaced: МакЛит → Македонска книжевност using AWB)
| деца =
}}
'''Јовица Тасевски - Етернијан''' (роден на [[25 јули]] [[1976]] год. во {{роден во|Скопје}}) е [[Република Македонија|македонски]] [[Поезија|поет]], [[Есеј|есеист]], [[Критика|критичар]] и преведувач.<ref>Македонски писатели, Друштво на писатели на Македонија, Скопје, 2004, стр. 255.</ref>
 
== Активности ==