Финска православна црква: Разлика помеѓу преработките

с
→‎Наводи: Правописна исправка, replaced: Православие во → Православието во
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Наводи: Правописна исправка, replaced: Православие во → Православието во)
== Наводи ==
{{наводи}}
{{Европа по тема|ПравославиеПравославието во}}
{{Православни цркви}}