Финска православна црква: Разлика помеѓу преработките

с
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Правописна исправка, replaced: Санкт Петерсбург → Санкт Петербург using AWB)
[[Категорија:Православие во Финска| ]]
[[Категорија:Национални цркви по земја]]
[[Категорија:ЧленовиЧленки на Светскиот црковен совет]]
[[Категорија:Цариградска патријаршија]]