Разлика помеѓу преработките на „Хосе Мело“

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
нема опис на уредувањето
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Хозе Мело на Хосе Мело)
с
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:hose_melo_Philippijnen.jpg|десно|250п|thumb|ХозеХосе Мело]]
'''ХозеХосе A.Р. Мело''' (роден {{роден на|30|мај|1932}}) е [[Филипини|филипински]] правник кој е на должност во [[Врховен суд на Филипините|Врховниот суд]] од 1992 до 2002. Тој моментално е заменик шеф на [[комисија за избори на Филипините|филипинската изборна комисија]] кој е назначен од [[Претседател на Филипините|Претседателката]] [[Глорија Макапагал-Аројо]].
 
== Поврзано ==
{{Филипини-политичар-никулец}}
 
{{DEFAULTSORT:Мело, ХозеХосе}}
[[Категорија:Филипински политичари]]
[[Категорија:Живи луѓе]]