Информатика: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
с (Отповикани уредувањата на 89.205.125.146 (разговор), враќајќи на последната преработка на Bjankuloski06)
Ознака: Отповикување
Нема опис на уредувањето
* H. [[Информациски системи]]
** H.1 Модели и принципи
** H.2 [[База на податоци|Бази на податоци]] (E.5)
** H.3 Складирање и пристап до информации
** H.4 Примена на информациски системи
Анонимен корисник