Разлика помеѓу преработките на „Лика Чопова-Јурукова“

→‎Животопис: Корекција на земјата на починување.
с
Ознака: Изворно уредување 2017
(→‎Животопис: Корекција на земјата на починување.)
| роден-место = {{родена во|Кукуш}}, [[Егејска Македонија]], [[Отоманско Царство]]
| починал-дата = {{починала на и возраст|1983|9|5|1895|2|19|df=yes}}
| починал-место = {{почината во|Скопје}}, {{СФРЈСРМ}}
| наставка = а
}}