Разлика помеѓу преработките на „Лика Чопова-Јурукова“

с
нема опис на уредувањето
с
Ознака: Изворно уредување 2017
с
Ознака: Изворно уредување 2017
| име = Лика Чопова-Јурукова
| image_name = Лика Чопова.jpg
| роден-дата = {{родена на|189519|2февруари|19|df=yes1895}}
| роден-место = {{родена во|Кукуш}}, [[Егејска Македонија]], [[Отоманско Царство]]
| починал-дата = {{починала на и возраст|1983|9|5|1895|2|19|df=yes}}