Разлика помеѓу преработките на „Лика Чопова-Јурукова“

Нема измена во големината ,  пред 7 месеци
с
нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
с
Ознака: Изворно уредување 2017
| роден-дата = {{родена на|1895|2|19|df=yes}}
| роден-место = {{родена во|Кукуш}}, [[Егејска Македонија]], [[Отоманско Царство]]
| починал-дата = {{починатапочинала на и возраст|1983|9|5|1895|2|19|df=yes}}
| починал-место = {{почината во|Скопје}}, {{СФРЈ}}
| наставка = а