Михаил Саакашвили: Разлика помеѓу преработките

I added his first term of preisdency
[непроверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
(I added his first term of preisdency)
[[Податотека:Mikheil_Saakashvili,_2020.jpg|мини|десно|исправено|Саакашвили, 2020 г.]]
'''Михаил Саакашвили''' (роден на {{роден на|21|декември|1967}}) е [[Грузија|грузиски]] политичар и трет [[претседател на Грузија]], на должноста, од 2004 до 2007 г, од 2008 до 2013 г.
 
== Надворешни врски ==
11

уредување