Михаил Саакашвили: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][непроверена преработка]
сНема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
[[Податотека:President of Georgia Mikheil Saakashvili in TbilisiMikheil_Saakashvili, March 22, 2008_2020.jpg|мини|десно|исправено|Саакашвили во Тбилиси, 20082020 г.]]
'''Михаил Саакашвили''' (роден на {{роден на|21|декември|1967}}) е [[Грузија|грузиски]] политичар и трет [[претседател на Грузија]], на должноста од 2008 до 2013 г.
 
11

уредување