Разлика помеѓу преработките на „Дејан Манасков“

Одземени 68 бајти ,  пред 10 месеци
Откажано уредувањето 4352067 на уредникот 92.55.111.3 (разговор)
(Деки засекогаш имаш поддршка од сите.)
(Откажано уредувањето 4352067 на уредникот 92.55.111.3 (разговор))
Ознака: Отповикај
==Животопис==
 
Манасков е роден во францускиот град Кретеј, а кога имал две години, неговото семејство се преселило во германскиот град Хамелн, каде живеел во текот на четири години<ref>„Манасков: Жал ми е за Металург“, ''Утрински весник'', година XVI, број 4714, четврток, 19 февруари 2015, стр. 20.</ref>.Деки засекогаш имаш поддршка од сите.
 
==Кариера==