Разлика помеѓу преработките на „Јан Весели“

Нема измена во големината ,  пред 10 месеци
с
→‎Поединечни: Јазична исправка, replaced: шампионатот → првенството
с (clean up, replaced: . 2. → февруари , . 3. → март , . 5. → мај (8), . 8. → август (2))
с (→‎Поединечни: Јазична исправка, replaced: шампионатот → првенството)
* Идеален тим на Евролигата - Прва постава (3): 2015/16, 2017/18, 2018/19 .
* Најдобар млад играч во изборот на ФИБА Европа (1): 2010 година.
* Учесник на Ол-стар шампионатотпрвенството на Турција (2): 2015, 2016 година.
 
== Наводи ==