Разлика помеѓу преработките на „Франсиско Гоја“

Додадени 18 бајти ,  пред 7 месеци
нема опис на уредувањето
с (Правописна исправка, replaced: пред се → пред сè)
| bgcolour = #EEDD82
| name = Франциско Гоја| image = Vicente López Portaña - el pintor Francisco de Goya.jpg
| caption = ''Портрет на Франциско де Гоја'' од [[VicenteВисенте LópezЛопез yи PortañaПортања]] (1826). масло на платно , 93 × 75 cm, [[Музеј Прадо]], Мадрид, Шпанија
| birth_name = Франциско Хосе де Гоја
| birth_date = {{birth date|df=yes|1746|03|30}}