Кумички јазик: Разлика помеѓу преработките

Додадени 15 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Пишување: Замена на предлошка, replaced: {{unicode| → {{уникод| (3)
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Правописна исправка, replaced: се до → сè до (2))
с (→‎Пишување: Замена на предлошка, replaced: {{unicode| → {{уникод| (3))
| style="width:3em; text-align:center; padding: 3px;" | G g
|-
| style="width:3em; text-align:center; padding: 3px;" | {{unicodeуникод|Ƣ ƣ}}
| style="width:3em; text-align:center; padding: 3px;" | H h
| style="width:3em; text-align:center; padding: 3px;" | I i
| style="width:3em; text-align:center; padding: 3px;" | Ŋ ŋ
| style="width:3em; text-align:center; padding: 3px;" | O o
| style="width:3em; text-align:center; padding: 3px;" | {{unicodeуникод|Ɵ ɵ}}
| style="width:3em; text-align:center; padding: 3px;" | P p
| style="width:3em; text-align:center; padding: 3px;" | Q q
| style="width:3em; text-align:center; padding: 3px;" | Y y
| style="width:3em; text-align:center; padding: 3px;" | Z z
| style="width:3em; text-align:center; padding: 3px;" | {{unicodeуникод|Ƶ ƶ}}
|-
| style="width:3em; text-align:center; padding: 3px;" | Ь ь