27 јули (родени): Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Додадена потребна предлошка
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
с (→‎top: Додадена потребна предлошка)
<noinclude>{{Види исто така статија родени на|јули}}</noinclude>
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1452]]&nbsp;
|-
|valign="top" align="right"|[[1835]]&nbsp;
|[[Џозуе Кардучи]] — [[Италија|италијанскииталија]]нски [[поет]] — добитник на [[Нобелова награда]] за [[литература]] во [[1906]] година.
|-
|valign="top" align="right"|[[1853]]&nbsp;