Разлика помеѓу преработките на „Сергеј Брин“

Додадени 2 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Награди и Признанија: Правописна исправка, replaced: петиот → петтиот
с (→‎Други Интереси: Јазично подобрување, replaced: лидер → водач)
с (→‎Награди и Признанија: Правописна исправка, replaced: петиот → петтиот)
* [[Marconi Foundation]] - Највисока награда во Инженерството (2004)
* [[Academy of Achievement's Golden Plate Award]] (2004)
* [[Forbes magazine]] – петиотпеттиот најмоќен човек во светот (2009)
* [[National Academy of Engineering]] (2009)