Разлика помеѓу преработките на „Облак“

Додадени 236 бајти ,  пред 1 година
* „Разбивање на облаците“ (''Cloudbusting'') - песна на британската пејачка [[Кејт Буш]] (''Kate Bush'') од 1985 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=GQ4DeDIh5c0 YouTube, Kate Bush - Cloudbusting (пристапено на 9.5.2017)]</ref>
* „Голем бел облак“ (''Big White Cloud'') - песна на американскиот [[Рок-музика|рок]]-музичар [[Џон Кејл]] (''John Cale'') од 1970 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=i22duzheznE YouTube, Big White Cloud - John Cale (пристапено на 13.2.2018)]</ref>
* „Облаче“ - песна на македонската група „[[Фолтин]]“ од 2015 година.<ref>Фолтин, '''Пијан славеј''', НУ Центар за култура, Битола, 2015.</ref>
* „Облаци“ (''Clouds'') - песна на македонскиот музичар [[Кирил Џајковски]] од 2001 година.<ref>[https://www.discogs.com/Kiril-Dzajkovski-Dust-Original-Motion-Picture-Soundtrack/release/5475924 DISCOGS, Kiril Dzajkovski* ‎– Dust (Original Motion Picture Soundtrack) (пристапено на 21.9.2020)]</ref>