Разлика помеѓу преработките на „Трговиште (Србија)“

с
нема опис на уредувањето
с
''Оваа статија е за Трговиште во Србија. За останати места со називот Трговиште, видете [[Трговиште (појаснување)]]''
{{Инфокутија Населено место
| name = Трговиште