Разлика помеѓу преработките на „Пејо Јаворов“

Одземени 26 бајти ,  пред 5 месеци
с
нема опис на уредувањето
с (clean up, replaced: ==Биографија== → ==Животопис== using AWB)
с
{{Инфокутија за личност
|име = Пејо Јаворов
|портрет = BASA-373K546K-1-697108-92-Peyo Yavorov (cropped).jpgJPG
|px = 150п
|занимање =
|наставка =