Разлика помеѓу преработките на „Медиум (ТВ серија)“

с
нема опис на уредувањето
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: базиран → заснован)
с
 
Премиерата на Медиум беше на [[3 јануари]] [[2005]], и беа прикажани 16 епизоди. Втората сезона почна на [[19 септември]] [[2005]] и има 22 епизоди.
 
Кога NBC ја објави својата програма за есента 2006, Медиум ја немаше на програмата, иако втората сезона заврши со висока гледаност и Патриша Аркет доби Еми. Телевизијата подоцна објави дека серијата ќе се врати на почетокот на 2007. Меѓутоа, на [[13 октовриоктомври]] [[2006]] беше изјавено дека продукцијата веднаш ќе продолжи и дека трета сезона ќе почне на [[15 ноември]] 2006. Третата сезона се состои од 22 епизоди.
 
На [[7 мај]] [[2007]], NBC‏‎ објави дека Медиум е обновена за четврта сезона <ref name="Renewed">{{Наведена мрежна страница |url=http://www.tvseriesfinale.com/2007/05/medium_nbc_renews_patricia_arquette_series.php|title=''Medium:'' NBC Renews Patricia Arquette Series |work=TVSeriesFinale.com|accessdate=2007-05-07}}</ref><ref name="TVGuide">{{Наведена мрежна страница |url=http://community.tvguide.com/blog-entry/TVGuide-Editors-Blog/Todays-News/Primetime-Premonition-Nbc/800014444 |title=Prime-time Premonition: NBC Brings Back ''Medium'' |work=TVGuide.com |accessdate=2007-05-07}}</ref>, која ќе почне некаде по јануари [[2008]] <ref>name="S4">{{Наведена мрежна страница |url=http://www.thefutoncritic.com/news.aspx?id=20070514nbc01 |title=NBC DELIVERS THE QUALITY ONCE AGAIN THIS FALL |work=TheFutonCritic.com |accessdate=2007-05-14}}</ref><ref name="TV">{{Наведена мрежна страница |url=http://www.tv.com/law-and-order-special-victims-unit/show/334/story/9527.html?om_act=convert&om_clk=headlinessh&tag=headlines;title;0om_act=convert&om_clk=headlinessh |title=NBC rolls out fall lineup |work=TV.com |accessdate=2007-05-14}}</ref>