14 март (родени): Разлика помеѓу преработките

Додадени 144 бајти ,  пред 1 година
дополнување
(дополнување)
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1933]] 
|[[Мајкл Кејн]] — англиски [[глумец]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1978]] 
|[[Питер ван ден Хогенбанд]] — холандски [[Пливање (спорт)|пливач]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1979]] 
|[[Никола Анелка]] — француски [[фудбал]]ер.
|-
|valign="top" align="right"|[[1988]] 
|[[СтифенСтеф Кари|Стивен Кари]] — американски [[кошарка]]р.
|}
<noinclude>