Адамстаун: Разлика помеѓу преработките

Додадени 72 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Надворешни врски: Додадена категорија
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија)
 
[[Категорија:Питкерн]]
[[Категорија:Главни градови во Океанија|Адамстаун]]
[[Категорија:Британски главни градови]]