Разлика помеѓу преработките на „Лешок“

Одземени 40 бајти ,  пред 9 месеци
с
Отповикани уредувањата на Ivajovan (разговор), враќајќи на последната преработка на Bjankuloski06
(→‎Личности: Додадена личност)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување Отповикано
с (Отповикани уредувањата на Ivajovan (разговор), враќајќи на последната преработка на Bjankuloski06)
Ознака: Отповикување
* [[Мирко Спироски]] (р. 3 февруари 1948) — македонски физиолог и редовен професор по имунологија и хумана генетика на Медицинскиот факултет во Скопје.
* [[Ѓоко Лазаревски]] (1971 - 2001) — македонски херој од Лешок, убиен од терористите на ОНА.
* [[Ѓоре Паша]] од Лешок
 
== Култура и спорт ==