Разлика помеѓу преработките на „Доналд Трамп“

Нема измена во големината ,  пред 9 месеци
Одбиена последната промена (од EnderEye8462) и ја поврати преработката 4325306 на 77.28.225.121
(Одбиена последната промена (од EnderEye8462) и ја поврати преработката 4325306 на 77.28.225.121)
Ознака: Рачно отповикување
}}
 
'''Доналд Џон Трамп''' ({{lang-en|Donald Trump}}, роден на {{роден на|14|јуни|1946}}) — американски бизнисменполитичар, стопанственик, јавна личност и [[Список на претседатели на Соединетите Американски Држави|45.]] [[претседател на САД]].
 
== Животопис ==