Адамстаун: Разлика помеѓу преработките

Додаден 51 бајт ,  пред 1 година
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox Settlement → Инфокутија Населено место)
сНема опис на уредувањето
 
{{Питкерн}}
{{Британски главни градови}}
 
{{coord|25|4|S|130|6|W|display=title}}