Нада Цветковиќ: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Создадена страница со: {{Инфокутија за личност|име=|познат=<!-- овде треба да стои по што е позната личноста -->...)
 
Нема опис на уредувањето
{{Инфокутија за личност|име=|познат=<!-- овде треба да стои по што е позната личноста -->|роднини=|родители=|мајка=|татко=|сопружник=|занимање=|наставка=а|националност=|портрет=|починал-причина=|починал-место=<!-- населено место, административен регион, суверена држава.-->|починал-дата=<!-- {{починал на и возраст|df=yes|гггг|мм|дд|гггг|мм|дд}} (прво дата на смрт, а потоа дата на раѓање) -->|роден-место=<!-- населено место, административен регион, суверена држава.-->|роден-дата=<!-- {{роден на|20|јуни|1920}} -->|родено-име=|опис=|деца=}}
 
'''Нада Цветковиќ''' ({{родена на|077|септември|1934}}, во Нови Сланкамен, СР Југославија) — [[Македонија|македонска докторка]] .<ref>{{МакЕнц|231|Бучим|I}}</ref>
 
== Биографија ==
Анонимен корисник