Разлика помеѓу преработките на „Арсенчо Алексовски“

нема опис на уредувањето
 
|size =
|order = [[Општина Крива Паланка|Градоначалник на Општина Крива Паланка]]
|term_start = [[15 октомври]] [[2017]]2009
|term_end = 2017
|predecessor =
За време на парламентарните избори 2006 година бил шеф на општинскиот изборен штаб на [[Внатрешна македонска револуционерна организација - Демократска партија за македонско национално единство|ВМРО-ДПМНЕ]], а на изборите 2008 година бил заменик шеф на изборниот штаб во Крива Паланка.
 
Во 20132009 година станува градоначалник на Општина [[Крива Паланка]], а го добива и вториот мандат во 20092013 година.
 
== Живот ==
1.634

уредувања