Разлика помеѓу преработките на „Борислав Тноковски“

нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Инфокутија за личност |име= Борислав Тноковски |портрет= File:Борислав Тноковски.jpg|...)
 
== Образование ==
 
Во 2008 година дипломирал на [[Универзитет „Св. Кирил и Методиј“|Универзитетот „Кирил и Методиј“]] на катедрата за шпански јазик и литература.
 
== Кариера ==
Во својата кариера има работено како водител на Радио Метрополис и телевизијата [[Канал 5 Телевизија|Канал 5]], каде моментално е презентер на информативната програма.
1.634

уредувања