Разлика помеѓу преработките на „ФК Кауно Жалгирис“

Нема измена во големината ,  пред 5 месеци
=== Национални успеси ===
* '''Шампион на Литванија (0):'''
:43. место: 20192020
* '''Освојувач на [[Куп на Литванија|Купот на Литванија]] (0):'''
* '''Освојувач на Супер Куп (0):'''
541

уредување