Разлика помеѓу преработките на „ФК Кауно Жалгирис“

Нема измена во големината ,  пред 5 месеци
нема опис на уредувањето
с (Јазична исправка, replaced: Официјален веб-сајт → Официјално мрежно место)
| manager = Рокас Гарастас<ref>http://zalgiris.lt/news/fc-kauno-zalgiris/86899/</ref>
| league = A лига
| season = [[А лига на Литванија 20192020|20192020]]
| position = 43. место
| largestwin =
| worstdefeat =
541

уредување