Разлика помеѓу преработките на „Александар Михајловски“

нема опис на уредувањето
с (→‎Животопис: Јазична исправка, replaced: == Биографија == → == Животопис ==)
{{Инфокутија за личност
| име = Александар Михајловски
| портрет =[[File:Александар Михаловски.jpg|thumb|Александар Михаловски во претставата „Мој термин“ - 2019г.]]
| портрет =
| px =
| опис =
1.634

уредувања