Разлика помеѓу преработките на „Прв вселенски собор“

с
→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Infobox Ecumenical council → Инфокутија Вселенски собор
с (→‎Надоврешни врски: Јазична исправка, replaced: Црквени → Црковни (6))
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Infobox Ecumenical council → Инфокутија Вселенски собор)
{{Инфокутија Вселенски собор
{{Infobox Ecumenical council
| council_name = Прв вселенски собор
| council_date = 325 година