Разлика помеѓу преработките на „Список на водачи на СССР“

с
→‎top: Јазично подобрување, replaced: Лидер → Водач (2)
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Список на лидери на СССР на Список на водачи на СССР)
с (→‎top: Јазично подобрување, replaced: Лидер → Водач (2))
 
| [[Никита Хрушчов]]
 
|
 
Претседател на [[СССР]], Премиер на [[СССР]]
 
| [[Јуриј Андропов]]
 
|
 
Претседател на [[СССР]], Премиер на [[СССР]]
 
| [[Константин Черненко]]
 
| Генерален секретар,
 
Претседател на [[СССР]]
| [[Михаил Горбачов]]
 
|
 
Претседател на [[СССР]], Генерален секретар, премиер на [[СССР]]
 
[[Категорија:Руски политичари| ]]
[[Категорија:Советски политичари| ]]
[[Категорија:Списоци за Русија| ЛидериВодачи на СССР]]
[[Категорија:Списоци за Советскиот Сојуз|ЛидериВодачи]]