Разлика помеѓу преработките на „Сергеј Брин“

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
→‎Други Интереси: Јазично подобрување, replaced: лидер → водач
с (→‎Наводи: Додадена категорија)
с (→‎Други Интереси: Јазично подобрување, replaced: лидер → водач)
Во октомври 2010 година, тие инвестирале во голем прекуокеански развој на силата на ветерот за да им помогне електричната мрежа на источниот брег. Една недела претходно тие претставиле автомобил, кој со [[вештачка интелигенција]] може да се вози со помош на [[видео камери]] и [[радарски сензори]]. Во иднина, возачите на автомобили со слични сензори ќе имаат помалку несреќи. Овие побезбедни возила би можеле да бидат полесни и да бараат помалку потрошувачка на гориво. Тие се обидуваат од компаниите да се создадат иновативни решенија за зголемување на снабдувањето со енергија во светот.
 
Брин се појави во [[телевизиски емисии]] и многу [[документарни филмови]]. Во 2004 година, тој и Лери Пејџ биле именувани за лица на неделата од [[ABC]]. Во јануари 2005 година бил номиниран за еден од [[Светскиот економски форум]] млади глобални лидериводачи. Тој и Пејџ исто така се извршни продуценти на филмот [[Скршени стрели]], [[2007 година]].
Во јуни 2008 година, Брин инвестирал 4.500.000$ во вселенски авантури, во [[Вирџинија]], компанија заснована на вселенски туризам. Неговата инвестиција ќе служи како депозит за резервација на еден од вселенските Авантуристички летови во 2011 година.