Разлика помеѓу преработките на „Претседател на Македонија“

Нема измена во големината ,  пред 9 месеци
с
с (→‎Претседатели на независна Македонија: Правописна исправка, replaced: се до → сè до)
* 10 години од последните 15 до денот на изборите било жител на Република Македонија.
 
== ЛидериВодачи на Македонија (1943 - денес)<ref>[https://archive.is/20120917214122/www.terra.es/personal2/monolith/macedoni.htm Leaders of Macedonia] {{en}}</ref> ==
 
===[[Социјалистичка Република Македонија]]===