5 август (починале): Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
→‎top: Јазично подобрување, replaced: лидер → водач
[проверена преработка][проверена преработка]
(дополнување)
с (→‎top: Јазично подобрување, replaced: лидер → водач)
 
|-
|valign="top" align="right"|[[1998]] 
|[[Тодор Живков]] — [[Бугарија|бугарски]] [[комунизам|комунистички лидерводач]] од [[1956]] до [[1989]] година.
|-
|valign="top" align="right"|[[2000]]