Разлика помеѓу преработките на „Елена Драгаш“

Додадени 46 бајти ,  пред 8 месеци
с
→‎Деца: Додадена категорија
с (Јазична исправка, replaced: византискиот император → византискиот цар (2) using AWB)
с (→‎Деца: Додадена категорија)
[[Категорија:Византијци од 15 век]]
[[Категорија:Православни светци]]
[[Категорија:Преподобни]]