Андре Мари Ампер: Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Правописна исправка
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Додадена категорија)
с (→‎top: Правописна исправка)
 
[[Категорија:Магнетичари]]
[[Категорија:Членови на Кралското друштво на Единбург]]
[[Категорија:Членови на Кралската академија на науките и уметностите на Белгија]]